Menu:

Adres:

Apartament pod Chojnikiem
Żabia 5
58-570 Sobieszów
tel.
tel. +48.600310339,+48.784479441
e-mail: bimbo90@wp.plLinki

Apartament pod Chojnikiem - Sobieszów


Start

Jeżeli szukamy taniego miejsca na wycieczkę, np.  z klasą to warto jest zwrócić uwagę na Karkonosze które oferują nam dużą bazę noclegową oraz mnóstwo atrakcji i zabytków do zwiedzenia. Najczęściej młodzież ma mnóstwo energii, którą trzeba gdzieś spożytkować. Jestem pewien, że chodzenie po górach nieco ostudzi zapały nastolatków i wystarczająco ich zmęczy. Kluczowym elementem w przypadku szkolnych wycieczek jest cena. Tutaj jak najbardziej schroniska, czy Pensjonaty w Karkonoszach mają bardzo atrakcyjne ceny, które dodatkowo ulegają wszelkiego rodzaju rabatom dla uczniów i studentów. Jeżeli porównamy ceny w Karkonoszach z cenami z innych części południowej Polski to szybko zobaczymy, jak duża przepaść występuje. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że przeciętnie węzły sanitarne w pensjonatach, czy hotelach są bardzo bogate. Dla przeciętnego człowieka może się to wydawać nie logiczne, że niby wszystko w Karkonoszach jest lepsze i na dodatek tańsze. Dzieje się tak dlatego, ponieważ ludzie inwestujący w tamtejszą turystykę chcą przyciągnąć jak największą liczbę klientów, aby wypromować takie miejsca. Media promują tylko i wyłącznie najbardziej znane miejsca, jak Zakopane ustroń czy Wisłę. Warto zauważyć, że dla bardziej wymagających klientów również się coś znajdzie. Niektórzy mają znacznie wyższe standardy, aniżeli zwykłe pokoje w pensjonatach. Dla takich osób doskonałe będą apartamenty w Karkonoszach które mają bardzo dobre opinie klientów, którzy już tam byli. Duży luksus oczywiście został odpowiednio wyceniony, jednak z pewnością dla ludzi decydujących się na taki wypoczynek nie ma to większego znaczenia.
więcej na temat: Nocowanie w Karkonoszach

Dom położony w kotlinie jeleniogórskiej u podnóża starego zamku Chojnik. Okolice Sobieszowa otaczają góry Karkonosze. Od wieków o każdej porze roku i o każdej porze dnia Karkonosze są równie piękne i pełne tajemnic, turyści z całego świata chętnie odwiedzają to największe pasmo górskie Sudetów Zachodnich. Trudy wędrówki na Śnieżkę (1602m n.p.m) wynagradzają wspaniałe widoki. Kilometry dobrze oznakowanych szlaków turystycznych prowadzą malowniczymi dolinami na grzbiet strzeżony przez grupy skalne których fantastyczne kształty pobudzają wyobraźnię.

W królestwie ducha gór jest też miejsce na odpoczynek.

Szklarska Poręba [6 km] :

Jakuszyce – Harahow (przejście graniczne)[17 km]:

Karpacz [6 km]:

Przesieka[1 km]:

Kąpiele w lodowatych wodach Wodospadu Podgórnej

Dla całej rodziny zwiedzanie Zamku Miniatur, Zabytków Dolnego Śląska, przejście Podziemna Trasą Turystyczną przez Sztolnie po uranowe, udział w rytuałach Bractwa Wolańskiego, wizyta w Leśnej Hucie Szkła, degustacja naparów z ziół u laborantów, szalone zjazdy torem bobslejowym, zabawa w Indian i kowbojów w Western City, cyrkowe popisy w „Cyrk landzie” i loty widokowe nad górami – to propozycje dla małych i dużych dzieci. U nas nawet w czasie deszczu nie ma mowy o nudzie.